CERiP Mniszki

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej

More Website Templates @ TemplateMonster.com - January 16, 2012!

Mniszki
w Dolinie Kamionki to:

  • Zabytkowe budowle, ciekawa architektura.
  • Niespotykana przyroda.
  • Warsztaty i pokazy ginących zawodów.
  • Atrakcyjny program pobytu w CERiP.
  • Wielkie Smażenie Powideł - co roku w trzecią niedzielę września.
  • Letnie weekendy rękodzielników.
  • Oferty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Miejsce na odpoczynek, zabawę, edukację.
  • Baza wypadowa na wycieczki piesze i rowerowe.
Przyjedź i... działaj

Edukacja i zabawa.

By poznać nasze eksponaty i ich przeznaczenie zachęcamy, by dotykać to co oglądamy, spróbować jak działa, kręcić, pukać, przymierzyć i zrobić zdjęcie!
W naszych warsztatach można własnoręcznie wykonać wiklinowy wózek, a potem zabrać go ze sobą do domu, ulepić gliniany garnek na kole garncarskim, oddzielić śmietanę od mleka, wyprać tarką, zobaczyć wnętrze ula z żywymi pszczołami, zrobić sobie na pamiątkę świecę z pszczelego wosku, napisać atramentem kartkę z pozdrowieniami i wysłać do domu...
Zapraszamy także do naszych wystaw przyrodniczych, opowiadających o pięknie Doliny Kamionki, pracy leśników i myśliwych, świecie roślin i zwierząt wokół nas...

Nasze atrakcje:
More Website Templates @ TemplateMonster.com - January 16, 2012!

Dolina Kamionki

Poznawanie przyrody Doliny Kamionki - zajęcia terenowe

Czas od 2 do 3 godz.

Program składa się z trzech części: historycznej, przyrodniczej oraz z zajęć przyrodniczych. Znaczna część programu realizowana jest w terenie - we wsi Kamionna, oraz w jej najbliższym sąsiedztwie - w dolinie rzeki Kamionki. Część programu realizowana jest w CERiP w Mniszkach - dioramy.

Zajęcia organizowane są o każdej porze roku. Przypominamy o konieczności wyposażenia się w odpowiednie obuwie i odzież. W przypadku złej pogody proponujemy zajęcia tylko w dioramach.

zobacz więcej

Weekend Na Wsi

Grzybobranie i warsztaty ginących zawodów.

Czas do uzgodnienia.

Okolice Mniszek, obfitują w lasy, które idealnie nadają się na grzybobrania. Zapraszamy do CERiP, które idealnie nadaje się na bazę wypadową. Oferujemy suche i ciepłe pomieszczenia oraz możliwość przygotowania posiłków. Idealny wypoczynek po dłuuugim spacerze po lesie.

Dla rozrywki, oferujemy dodatkowo możliwość onejrzenia licznych warsztatów ginących zawodów, wraz z możliwością samodzielnego wykonania rzemiosła.