Czy CERiP organizuje jakieś imprezy cykliczne? – CERiP Mniszki

Czy CERiP organizuje jakieś imprezy cykliczne?

Od pierwszego roku naszej działalności – zawsze w trzecią niedzielę września, organizujemy imprezę pod nazwą Wielkie Smażenie Powideł w Mniszkach. To wydarzenie gromadzi rok w rok kilka tysięcy osób, które na terenie CERiP mogą posłuchać dobrych koncertów (np. muzyki ludowej, folkowej, jazzu), pozwiedzać, uczestniczyć w pokazach dawnego rzemiosla, pooglądać specjalnie przygotowane wystawy czasowe oraz skorzystać z kilkudziesięciu straganów – z regionalną kuchnią, rękodziełem, sztuką ludową, itp. Serdecznie zapraszamy!

Oprócz tego co roku organizujemy mniejsze wydarzenia, na które również serdecznie zapraszamy:

Świeto Trzech Króli – 6 stycznia – Mały Orszak Trzech Króli: wspólne kolędowanie
i przemarsz w strojach pod Betlejemską Szopkę z ludowymi rzeźbami, opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych, mini-koncerty kolęd i pastorałek. Wstęp wolny.

Ferie zimowe: zawsze podczas ferii zimowych CERiP organizuje warsztaty i prelekcje, na które można zapisać wcześniej za pośrednictwem Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie.

Pierwsza niedziela po Wielkanocy: Konkurs Bab Wielkanocnych – można przywieźć do nas swój wypiek – tradycyjną lub bardziej nowoczesną babę i wziąć udział w konkursie z nagrodami; podczas wydarzenia zawsze odbywa się również prelekcja o zwyczajach i tradycji, a także mini-koncerty. Wstęp wolny.

Święto Matki Boskiej Zielnej – 15 sierpnia – Msza św. polowa oraz kiermasz związany z pszczelarstwem i ziołami: miód i produkty pszczele, zioła i naturalne kosmetyki, wyroby rękodzielnicze i wiele innych…, warsztaty, prelekcje, wystawy i koncerty, wstęp wolny.

Druga sobota grudnia: Kiermasz Bożonarodzeniowy – stoiska z rękodziełem, domowymi przysmakami, warsztaty, pokazy, itp.

Oprócz tego CERiP to miejsce, gdzie odbywa się sporo wydarzeń kulturalnych, takich jak występy teatralne, pokazy filmowe, czy koncerty. Warto śledzić nasz profil społecznościowy: www.facebook.com/cerip.mniszki

FACEBOOK
YOUTUBE