Czy przyjmujemy grupy osób z niepełnosprawnościami? – CERiP Mniszki

Czy przyjmujemy grupy osób z niepełnosprawnościami?

Tak, przez ponad 12 lat naszej działalności przyjęliśmy sporo grup – również z niepełnosprawnościami ruchowymi, także osoby poruszające się na wózkach… Niestety CERiP nie jest w 100% przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami…

Największą przeszkodą jest zabytkowy bruk, który pokrywa zdecydowaną większość naszego terenu, utrudniając przemieszczenie się pomiędzy budynkami osobom na wózkach.

Nie uniemożliwia to jednak zupełnie uczestniczenia w naszych zajęciach, staramy się, aby wszyscy nasi goście mogli korzystać z pobytu u nas.

Aby dostać się do części z ekspozycją ginących zawodów trzeba pokonać ok. 20 metrów po bruku, samo wejście do budynków jest już przygotowane – znajduje się podjazd dla wózków, a posadzka wewnątrz jest równa. Aby wejść do spichlerza – gdzie wykonujemy, m.in. warsztaty wikliniarskie oraz pokazujemy wnętrze dawnej klasy szkolnej trzeba pokonać trzy stopnie, aby wejść do dioramy przyrodniczej – jeden stopień i ok. 20 metrów po bruku…

Przewodnicy, którzy opiekują się daną grupą oraz wszyscy pracownicy zawsze starają się pomóc i uprzedzić, że pojawiają się przeszkody, a także ograniczyć do minimum konieczność poruszania się po bruku, czy pokonywania schodów.

FACEBOOK
YOUTUBE