IX KONKURS NA NAJLEPSZĄ BABĘ WIELKANOCNĄ – CERiP Mniszki

IX KONKURS NA NAJLEPSZĄ BABĘ WIELKANOCNĄ

Już po raz dziewiąty zapraszamy do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach na IX Konkurs na Najlepszą Babę Wielkanocną!

10 kwietnia 2022, od godz. 12:00

W PROGRAMIE:

Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyć będą warsztaty i pokazy, a całość zwieńczy koncert zespołu KOŁO JANA z Poznania. Wykonują oni pieśni nawiązujące do tradycji przodków oraz dawnych obrzędów – muzykę opartą na słowiańskim folklorze.

Z Małopolski, z małej miejscowości Nowica, koło Gorlic przyjadą tradycyjni rzemieślnicy, artyści, rękodzielnicy – państwo Małgorzata i Piotr Michniakowie.
Pani Małgorzata to rękodzielniczka i artystka zajmująca się, m.in. zdobieniem przedmiotów poprzez nanoszenie wzorów inspirowanych kulturą Łemków. U nas przeprowadzi warsztaty malowania łyżek oraz robienia palm wielkanocnych, przy użyciu jedynie naturalnych materiałów.
Pan Piotr to tradycyjny twórca – rzemieślnik z dziada pradziada. Podczas naszego spotkania zaprezentuje metody wytwarzania łyżek przy użyciu ręcznej tokarki. To znana tylko niewielu, zapomniana technika. Poza tym pan Piotr pokaże wyrób drewnianych form do baranków wielkanocnych. Co ważne – uczestnicy będą mogli nie tylko przyglądać się pracy, ale również spróbować swoich sił…

W programie także warsztaty wielkanocne, plecionkarskie i florystyczne prowadzone przez Kwiaciarnię Lobelia z Lwówka oraz „Złotą Rączkę” działającą przy UTW w Międzychodzie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i oczywiście do przywiezienia na konkurs własnoręcznie upieczonej BABY!
Informacje i zapisy dla uczestników Konkursu: 95 2222 371 | 517 686 975 | cerip@mniszki.pl

Impreza na stałe wpisała się w świadomość mieszkańców Międzychodu i okolic, a z roku na rok wypieków nadsyłanych na konkurs oraz gości jest coraz więcej. To również świetna inspiracja do kultywowania lokalnych i ponadregionalnych tradycji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IX Konkurs na Najlepszą Babę Wielkanocną w Mniszkach! To najwyższy czas, żeby przeszukać swoje notesy i książki z przepisami i przygotować Najlepszą Babę! I oczywiście przywieźć ją 10 kwietnia do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach!
Wydarzeniu towarzyszyć będą również warsztaty i pokazy, a całość zakończy koncert!
📍 Szczegóły na plakacie i w regulaminie poniżej:

FACEBOOK
YOUTUBE