Mniszki Pachną Ziołami i Miodem – podsumowanie – CERiP Mniszki

Mniszki Pachną Ziołami i Miodem – podsumowanie

„Mniszki Pachną Ziołami i Miodem”
15 sierpnia 2021

15 sierpnia od godziny dwunastej w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach odbył się kiermasz zielarsko-pszczelarski, na który, jak rok do roku przybyło kilkuset gości z różnych stron Polski.

Dziedziniec Centrum wypełniły stragany z naturalnymi produktami, takimi jak, m.in. zioła, przetwory, przyprawy, herbaty, kwiaty, haftowane ozdoby i rękodzieło, miody i produkty pszczele.
Produkty te sygnowane były przez uznanych producentów z gospodarstw i firm o długoletniej tradycji. Były to m.in. One Cup of Tea z Poznania, Ekologiczne Gospodarstwo Rolne Trafne Ziółko, Stara Pasieka z Mościejewa, Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik, Zagroda z Wiatrakiem, Gospodarstwo Rolne Krzyżkówko – Beata Mieczysław Walczak, Miody z Puszczy Noteckiej Państwa Gołaskich, Smak Natury z Kalisza, Marlawendor z Poznania oraz artystka Ewa Lipicka – malująca obrazy na liściach…

Można było wziąć udział w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pszczelarzy Pszczelego Zakątka z Ostroroga, zawijania świec z węzy oraz robienia bukietów organizowanych przez CERiP, haftu tradycyjnego z firmą Dosłownie i panią Grażyną Olejnik z Lubosza i plecenia wianków z Kwiaciarnią Lobelia z Lwówka. Wszystkie stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na „scenie pod lipą” prelekcja pana Witolda Marciniaka, pn. Mniszkowe Opowieści o Ziołach zebrała dużą widownię, a plenerowa wystawa prac hafciarstwa pani Grażyny Olejnik robiła wrażenie na wszystkich gościach.

Podczas całej imprezy można było uczyć się gry na ukulele z świetnym muzykiem – Michałem Obrębskim, w ramach programu KULTURA W DRODZE.

O godzinie 16:00 na scenie pod wiatą wystąpił duet wirtuozów gitary – Mateusz Rychły&Jędrzej Kubiak. Muzycy przenieśli nas za Wielką Wodę, w klimaty amerykańskiego bluesa i bluegrassa, grając muzykę niesamowicie bliską przyrodzie i rzemiosłu. Ciekawostką były liczne opowieści o historii i gitarach rezofonicznych oraz innych instrumentach strunowych przywiezionych specjalnie do Mniszek…

FACEBOOK
YOUTUBE