Mniszki w 2023 roku – CERiP Mniszki

Mniszki w 2023 roku

To był kolejny piękny, pracowity rok w Mniszkach! Najbardziej cieszymy się z każdego uśmiechu naszych gości i z każdej chwili spędzonej z dala od ekranów telefonów.

👉 Zorganizowaliśmy 8 plenerowych imprez:
02.04 X Konkurs na Najlepszą Babę Wielkanocną
06.05 Turystyczna Majówka
03.06 Rajd Tropem Znaczka Turystycznego
01.07 Sobota z rękodziełem: OGIEŃ – WODA
22.07 Sobota z rękodziełem: ZIEMIA – POWIETRZE
12.08 Spichlerz Letnich Plonów
17.09 XVII Smażenie Powideł
03.12 Manufaktura Świątecznych Inspiracji
Głównym wydarzeniem było oczywiście XVII Smażenie Powideł w Mniszkach, którego zwieńczeniem był koncert Stanisława Soyki. Do Mniszek przyjechało tysiące gości, co potwierdza, że nasze wydarzenie, dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi, przyciąga prawdziwe tłumy!

👉 W ciągu roku wystąpili u nas:
Ludowe Ognisko Muzyczne-Dąbrówka Wielkopolska | MuzykoGraj | Witek Broda i Piotr Piszczatowski | Ostrorogskie Jaśki | Światowce | Michalove | Czerwie | Stanisław Soyka z zespołem | Daniel Okupski Music | Scena Wyobraźni

👉Podczas imprez plenerowych, dzięki naszym wystawcom, zaprosiliśmy do udziału w licznych warsztatach i pokazach.

👉 Oprócz tysięcy gości uczestniczących w wydarzeniach, nasze wystawy w ciągu roku odwiedziło ponad 12 tysięcy turystów! Przyjęliśmy ok. 260 grup zorganizowanych, a uczestnicy warsztatów zrobili: ponad 5600 wiklinowych wózków, 3450 drewnianych ryczek i ponad 2600 świec z węzy!
Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszyło się czerpanie papieru, dawne gry i zabawy oraz zajęcia „w starym kufrze” i inne, z których skorzystało łącznie prawie 1800 uczestników!

👉 Pięciokrotnie prezentowaliśmy nasze Centrum wyjazdowo:
🔸 w Sierakowie (Piknik Historyczny Barwy Historii), na zaproszenie Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
🔸 w Pszczewie (XXIX Jarmark Magdaleński)
🔸 w Komornikach (IV Targi Senioralne)
🔸 w Poznaniu (Wojewódzkie Święto Policji), w Parku im. Adama Mickiewicza
🔸 w Międzychodzie na Jarmarku Bożonarodzeniowym

👉 Gościliśmy u siebie uczestników, m.in.:
– VI Rajdu Szlakami Powstania Wielkopolskiego PTTK O/Szamotuły z metą w Mniszkach
– rajdu ,,Rowerem przez Wielkopolskie Parki Krajobrazowe” – P.K.Dolina Kamionki i Miedzichowski P. K. Klub Turystyki Rowerowej SIGMA
– LXIV Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego „WIELKOPOLSKA’ 2023”

👉 W lutym kurs na przewodników po Mniszkach ukończyły pozytywnie zdanym egzaminem 3 osoby. Bardzo cieszy nas zwłaszcza to, że później, w ciągu sezonu, mogliśmy korzystać z Waszych usług! Dziękujemy!

👉 Nasza praca została zauważona nie tylko przez odwiedzających nas gości, ale również przez różne media. Gościliśmy na antenie Radia Poznań, a reportaże o nas ukazały się w TV ASTA w cyklu „Wielkopolska Travel” (we współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną) oraz w cyklu „Turystyczna Wielkopolska” Głos Wielkopolski.
Artykuły o nas pojawiły się, m.in. w lokalnych mediach – w Informator Międzychodzki, Wieści Międzychodzkie, Międzychód NaszeMiasto.pl, Wronki Nasze Miasto, naszepniewy.com.pl, Wroniecki Bazar i innych. Zapowiedzi wydarzeń ukazywały się, m.in. na portalach – koncertomania.pl oraz kiwiportal.pl. Dziękujemy serdecznie!

👉 Informacje o naszym Centrum można odnaleźć w wydanym w 2023 przez Wielkopolska Organizacja Turystyczna katalogu „Poznaj Wielkopolskę z klasą” dla nauczycieli oraz organizatorów wycieczek szkolnych, a także w publikacji „Turystyczna Mapa Wielkopolski”

.👉 31 grudnia 2022 liczba polubień na naszym profilu wynosiła ok. 3200, a obserwowało nas ponad 3500 osób. Dziś mamy 3678 polubień i 4026 obserwujących. Dziękujemy! 💚

📌 Najważniejsze jednak, że udało nam się z Państwem spotykać tu, w Mniszkach – a to właśnie spotkania z ludźmi są tym, co motywuje nas do działania! 💚💚💚

#DozobaczeniawMniszkach!

FACEBOOK
YOUTUBE