Mniszkowy Znaczek Turystyczny – CERiP Mniszki

Mniszkowy Znaczek Turystyczny

Uwaga! Znaczek Turystyczny nr 1062 to znaczek naszego Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach! Jest piękny!
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się dołączyć do tego przedsięwzięcia! Dwadzieścia krajów w całej Europie, ponad 5000 różnych ciekawych miejsc i my! 💚

👉 Więcej informacji: http://www.znaczki-turystyczne.pl/aktual…/12-04-2021-a3861

cytat za: www.znaczki turystyczne.pl

Były już znaczkowe premiery w marcu, więc teraz czas na nowość kwietniową. Tym razem za pośrednictwem najnowszego znaczka chcemy Was zaprosić do dalszego zwiedzania Wielkopolski.
Otóż na zachód od Pniew i na południe od Międzychodu, na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Kamionki, będącego częścią Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, znajduje się miejscowość Mniszki. To właśnie tutaj w zabudowaniach dawnego folwarku działa Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej – najnowsze miejsce znaczkowe, którego odwiedzenie wszystkim polecamy.
Na znaczku zobaczycie fragment folwarcznych zabudowań, ale też przedmioty, które kojarzą się z działalnością CERiP i warsztatami jakich na miejscu możecie doświadczyć. Informacje o działalności CERiP znajdziecie w poniższym opisie, ale również na stronie internetowej, a przede wszystkim na miejscu w Mniszkach, kiedy już odwiedzicie to miejsce. Być może z wycieczką jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać, ale już dzisiaj możecie Mniszki wpisać na listę miejsc do odwiedzenia. Na pewno nie pożałujecie.

CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ I PRZYRODNICZEJ * MNISZKI  No. 1062

Mniszki to malutka miejscowość na zachodnim skraju Wielkopolski. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach prezentuje warsztaty ginących zawodów – kowala, bednarza, szewca, pszczelarza, rybaka, a także wnętrze składu kolonialnego z pełnym wyposażeniem, dawną klasę szkolną oraz dioramę przyrodniczą Doliny Kamionki. Zobaczyć można również zakład fotografa, zegarmistrza i fryzjera, pracownię krawcowej, a także dawne kino, pocztę, drukarnię, sklep muzyczny, a nawet warsztat naprawy sprzętu RTV i remizę strażacką! Dzięki zajęciom praktycznym w Centrum można także poczuć się, m.in. wikliniarzem – własnoręcznie wyplatając słynne wózki, garncarzem – tocząc lub lepiąc w glinie, świecownikiem – robiąc świecę z wosku pszczelego, stolarzem – zbijając własną ryczkę… I wiele innych!
Wszystkie warsztaty znajdują się w ceglanych budynkach dawnego folwarku rodziny von Unruh, z końca XIX wieku. W skład zespołu wchodzi również dwór i willa. W Mniszkach łączą się trasy edukacyjne i szlaki piesze Parku Krajobrazowego Dolina Kamionki oraz Pszczewskiego Parku Krajobrazowego i inne.

FACEBOOK
YOUTUBE