VIII Konkurs na Najlepszą Babę Wielkanocną online – CERiP Mniszki

VIII Konkurs na Najlepszą Babę Wielkanocną online

W tym roku planowaliśmy spotkać się z Państwem u nas, 11 kwietnia, w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, w ramach Konkursu na Najlepszą Babę Wielkanocną i po raz ósmy już kosztować fantastyczne wypieki, w atmosferze rodzinnego spotkania, z towarzyszeniem muzyki i ciekawymi warsztatami…
👉 Impreza ta niestety przez obecną sytuację epidemiczną nie może się odbyć w takiej formie…
👉 Zrobimy to jednak trochę inaczej! Konkurs… odbędzie się – tylko w formie ONLINE.
👉 Miało to być pierwsze z cyklu wydarzeń, które zaplanowaliśmy na ten rok. Wierzymy, że złe dobrego początki i pozostałe odbędą się bez problemów!
🍀 Szczegóły poniżej!

REGULAMIN VIII Konkurs na Najlepszą Babę Wielkanocną w Mniszkach online:
1️⃣. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, oddział Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie.
2️⃣. Konkurs ma na celu:
– zachęcenie do kultywowania tradycji
– propagowanie wiedzy o obyczajach regionalnych
– pobudzenie twórczości i kreatywności
3️⃣. W konkursie mogą wziąć udział rodziny/osoby/koła gospodyń/ stowarzyszenia/ grupy nieformalne, a każda może przygotować i zaprezentować jedną babę wielkanocną.
4️⃣. Zadanie konkursowe polega na:
a) przygotowaniu filmu (max. 10 minut), na którym znaleźć się muszą następujące elementy:
– podanie przepisu
– mieszanie składników, wyrabianie ciasta
– dekorowanie
– próbowanie
– opowieści o rodzinnych świątecznych zwyczajach/sytuacjach/tradycjach
b) zrobieniu 1 zdjęcia, które w jak najlepszy sposób zaprezentuje gotową babę wielkanocną
5️⃣.
a) Max. 10 minutowy film należy przesłać do dnia 7.04.2021, za pośrednictwem strony www.wetransfer.com, na adres e-mail: promocja@mniszki.pl, z dopiskiem: konkurs na babę wielkanocną oraz podpisać film: NAZWISKO/NAZWA, MIEJSCOWOŚĆ.
b) Jedno zdjęcie baby wielkanocnej należy wysłać do dnia 7.04.2021 na adres: promocja@mniszki.pl i podpisać zdjęcie: NAZWISKO/NAZWA, MIEJSCOWOŚĆ
6️⃣. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystywania przesłanych filmów oraz zdjęcia bab wielkanocnych do celów promocyjnych. Przesłanie filmów i zdjęcia jest jednocześnie wyrażeniem zgody do ich opublikowania wraz z danymi autora.
7️⃣.
a) Oceny nadesłanych filmów dokona powołana przez organizatora Komisja Konkursowa, która ogłosi wyniki 11 kwietnia 2021 roku o godz. 12:00 za pośrednictwem strony profilu społecznościowego: Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach oraz przyzna nagrody za pierwsze trzy miejsca.
b) Zdjęcia wezmą udział w konkursie na nagrodę publiczności na profilu społecznościowym: Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Każdy użytkownik portalu będzie mógł oddać głos na najlepsze zdjęcie baby wielkanocnej poprzez kliknięcie przycisku LUBIĘ TO! w terminie od 8.04 – 10.04.2021. Zdjęcie, które otrzyma największą liczbę polubień otrzyma nagrodę publiczności.
8️⃣. Kryteria oceny filmu:
– sposób przedstawienia
– pomysłowość formy prezentacji
– nawiązania do tradycji
– wygląd babki
– pokoleniowość

FACEBOOK
YOUTUBE